3. 7. 2012

Okurková sezóna 2012

Nedávno jsem tweetoval na popud článku deníku Metro, kde zase řešili fotky z Karlova mostu na Facebooku. Uplyne 14 dní a máme to tu znova, ovšem ještě s další hromadou šrotu. Co šrotu, šrot je užitečnej!

Lidovky a jejich článek České absurdity: zákaz focení na Karlově mostě či tatarák na vlastní nebezpečí:

V archivu záznamy být nesmí - pokud někdo chce archivovat zasedání zastupitelstva a je to v rozporu se zákonem o ochraně osobních údajů, tak to sakra zcenzuruji, vypípám, rozmlžím příp. texty a hotovo, nehledám problémy a hledám řešení. Mimochodem buďme za ÚOOÚ rádi.

Snímky z Karlova mostu nepatří na Facebook - podle mě je to nějaká začínající urban legenda, protože kdo by využíval ke komerci škaredé Facebookem downscalované a komprimované fotky, pravděpodobně pořízené z mobilů? Celý problém s ÚMČ Praha 1 začal už někdy v letech 2002, od kdy se snaží na fotografech se stativem tvrdě vydělat, možná to jde celé ruku v ruce i se zatraceným autorským zákonem, kam spadá i architektura, ale to nemusí být příklad Karlova mostu (ovšem tyto úvahy nyní a zde nebudu rozepisovat).

Tatarák na vlastní nebezpečí - no to je novinka! Chtěli jsme velkou a mocnou EU, chtěli jsme hygienické normy, dali jsme mandát kreténům, máme to. To, že je tatarák nebo carpaccio pokrm ze syrových surovin je jasná věc a jasné jsou i rizika vhledem k transportům, způsobům získávání surovin, neřeším nákazy, avšak hlavně úrovní idiotské gastronimie v Česko-Babicově republice, to je druhá věc. Takže co je na tom k zaražení, že ho restaurace nabízí na vlastní nebezpečí?

Jelikož na tyto pisálské servery nechodím (jen občas někdo pošle link a poté vidím tu "kvalitu"), beru je jako články/servery od idiotů pro idioty. Proto raději nečtu diskuzi, už jen z nadpisů se rozčiluji. Vám ještě zbyla chuť to číst?

Věřím, že nám pisálci ještě něco pěkného připraví a mohu mluvit o "pokračování brzy"...

Tohle je "idiotBLOG", takže proto tolik idiotů v textu, protože jej právě chcete číst, tak berte nebo nechte být...

Žádné komentáře: