11. 9. 2012

Obhájíš svého prezidenta?


Na základě schválení ústavního zákona č. 71/2012 Sb., proběhne v roce 2013 historicky první přímá volba prezidenta České republiky. Nebýt Fantomase, tak o tom stále mnoho lidí neví, třeba já (no...)!

Upozornění: tímto článkem nepropaguji jakéhokoli kandidáta v prezidentských volbách 2013!


EDIT: Jelikož se spousta lidí při čtení tohoto blogspotu urazila, buď patří do skupiny oněch, kteří nevládnou protiargumenty a tak mlčí nebo mažou příspěvky či důvod jejich pobouření je, že čtou příliš rychle a nepochopili příběhy, které popisuji. Tedy to, jak jsem se setkal s velkou slepou propagandou. Čtěte klidně, mějte krásný den mír v duši.Momentální stav je takový, že polovina mladých (nemám statistiku, jsou to subjektivní pocity) bezmezně miluje a bude volit Vladimíra Franze, mnou přezdívaného jako Fantomas. Co jsem zatím zjistil, spousta z nich pořádně neví proč a jediný důvod zřejmě bude něco jako „To bude ultramegahustokrutopřísný, když budeme mít pokérovanýho prezidenta!!! “, zbytek pak věří předvolebním slibům.

Ok, pěkně popořadě, nemám TV, tisk si nekupuji, pisálkovské servery nenavštěvuji, záplava informací ze sociálních sítí i tentokrát stačila. Natlačení potetovaného umělce do kandidatury jsem pokládal a stále pokládám za jakýsi ololismus a trolling, koneckonců proč ne, když se tato disciplína těší z takových úspěchů (ku příkladu ten s Pitbullem). Přišlo mi, že to i sám Fantomas bral ze začátku jako legraci a pak prohlásil něco ve smyslu „kdyby jó, tak teda jó“. Tenkrát jsem si uvědomil, že pokud sedí u internetu ještě více BFU, než si myslím, tak jsme pěkně v pytli. Nemyslím konkrétní volbou Fantomase, vědmy nebo pana €uro, mám na mysli vysokou koncentraci srandistů, mimibazarů a horkých hlav jakožto masu s právem volby, právem ovlivnit výsledek.

Co mě opravdu dostalo u konkrétních kandidátů a jejich fanoušků?

Označení fanoušek se v případě této události opravdu velmi hodí.

prof. JUDr. Vladimír Franz alias Fantomas

Narazil jsem na článek Vladimír Franz (nemá na to, aby byl mým) prezidentem, který některým horkým hlavám může připadat jako kontroverzní, ovšem ve skutečnosti jen po částech komentuje oficiální text VF. Vesměs s tím souhlasím, avšak souhlasím i s některými komentáři pod článkem. Někde je to zbytečné rozebírat, ačkoliv bylo naprosto zbytečné, aby to tam sám VF psal. V čem však např. s VF naprosto nesouhlasím, že zavedení Eura není aktuálním tématem.
Tento článek jsem postnul na zeď oficiální FB stránky VF, kde ihned reagovali jeho fanoušci, mezi nimi i několik mých přátel. Reakce zněly ve smyslu „totální arciblábol“, „ten kdo to psal, nemá to v hlavě v pořádku“ apod. Shodou okolností přitoulal se i autor článku, můj jmenovec Václav Hnátek. Ve vší slušnosti jsme se opakovaně ptali na jakékoliv argumenty, v čem a proč nesouhlasí s uvedeným článkem. Žádného vysvětlení jsme se po několik dnů nedočkali a nakonec bylo toto vlákno dokonce potichu smazáno. Ani VF, ani fanoušci neměli odpovědi a to se jim zkrátka na večírek nehodilo. Václav se zdá být, na rozdíl ode mne, nad věcí a už to neřeší.
Jakýkoliv další internetový obsah spojený s tématem je samozřejmě obohacen Fantomasovci a při výskytu otázky se nedostává odpovědí. Pokud se objeví nějaká recese (momentálně nemůžu najít ten obrázek, kde každý měl ne příliš lichotivou přezdívku), Fantomasovci se mohou zbláznit, jako kdybych jim "dělal do matky", přitom jak už jsem uvedl, oni samotní k němu přišli skrze recesi. Edit: hlavně se prosím neurážejte za "Fantomasovce", z recese ho šoupli do voleb jako "Fantomase", tak z recese si tak říkejte taky. VF to rozhodně neuráží

kartářka Jana Lysoňková alias vědma

O paní vědmě jsem se dozvěděl taktéž z FB, dokonce mi vyla vnucena soukromou zprávou. Docela nebezpečné mi něco takového poslat a navíc tam přidat tři tucty dalších lidí. Až na pár to byli samí BFU, spousta se jich odhlásila až ke konci a drtivá většina tam zůstala. Jsem rád, že jsem se mohl opět veřejně ztrapnit, avšak tohle si reakci žádalo. Pokud jsem tím zchladil alespoň 3 horké hlavy, vyhrál jsem!

Pokud si někdo chce přečíst např. smrtící argumentaci s kněžnou Libuší, nejpohodlnější způsob čtení bude zřejmě zobrazit celý tento obrázek.Obhájíš svého prezidenta?

Volte si koho chcete, ale jelikož tahle akce není pro prdel, prověřte si svého kandidáta, že to není parchant a že to vůbec zvládne. Pokud se někde dáte v propagování (výkřiky v komentářích apod.), zkuste si svého kandidáta také obhájit, abych pořád neviděl jen uřvané pitomce a idioty. Edit pro urážející-se čtenáře, pitomcem a idiotem rozhodně nemyslím Tebe, milý člověče, nebo Ty jsi někdo z příběhů, které tu popisuji? Ty jsi ten, co argumentuje mýtickou Libuší nebo místo reakce smaže celé vlákno? Nejsi, tak nemáš důvod se urážet, Ty přeci víš, proč preferuješ svého kandidáta a dokážeš to i vysvětlit a rozumně o tom diskutovat.

Já o všech kandidátech vím pěkný prd, tak mi toho svého pěkně představte a třeba to bude právě on, komu dám hlas (jo mimochodem, beru jen euroskeptiky).

4 komentáře:

Josef Čech řekl(a)...

Ou yeah ... Článek o stádě pitomců napsaný ještě větším pitomcem ... Promiň, ale jenom to, že napíšeš, že nesleduješ TV, nečteš tisk a neprojíždíš internet, tak jak to můžeš tak dokonale vědět?

Václav Hájek řekl(a)...

Josefe,

děkuji za přečtení článku a Tvůj komentář. Pokud mne hodnotíš jako pitomce jen z důvodu, který si uvedl, nepokládám to za jakkoliv uchopitelný argument. Na první pohled však vidím místo, které si pochopil špatně, takže to trochu osvětlím:

Televizní přijímač nemám, jelikož na tuzemských MUXech postrádám rozumný obsah, navíc jsem osvobozen od zákonných televizních poplatků.

Noviny jsem si nikdy nekupoval. Nový Kindle Whitepaper (bez ads) je na cestě, takže zřejmě mi tato papírová forma (navíc velkého formátu) ani v budoucnu vyhovovat nebude.

"neprojíždíš internet" - toto netvrdím! Napsal jsem "pisálkovské servery nenavštěvuji". Význam tohoto obratu je takový, že neuznávám tyhle bulvárky jako Novinky, iHned, Blesk, iDnes, Metro, ČT, apod. Důvody jsou neprofesionalita, neobjektivita, cenzura, příp. různé projevy diletantství (více pod tagem pisálci). Seriozní informační služby čtu, internet "projíždím" a jak jsem také zmínil, místo proaktivního navštěvování pisálkovských serverů stačí si vybrat z feedu sociálních sítí. Dříve jsme měli takový umělý výběr pomocí RSS feedu, dnes nám to vybírají lidé, které známe, osobnostně je zařazujeme a fungují jako primární filtr.

Základem je tedy se o události/tématu dozvědět. Následuje vlastní průzkum, což může být googlení, násl. čtení, sledování u2b nebo dokonce světe div se, IRL.

Doufám, že jsem ti na Tvůj dotaz odpověděl a i já si dovolím tři otázky:

Proč jsem tedy pitomec?

Co že mohu "tak dokonale vědět" (k čemu byla ta Tvá otázka vztažená)?

Dotkl jsem se nějaké tvé volební preference, zašel jsem "za hranice"? Pokud ano, prosím jen věcně a solidní argumenty.

Zdenislaw řekl(a)...

...nojo, tohle vše je hezké, fakt - ale koho tedy VOLIT?!!? Také jsem chtěl volit V.F. avšak byv utlučen argumenty...a nikoliv nerozumnými!!! ... jsem na vážkách. Volit jistě chci, mám totiž VOLEBNÍ PRÁVO a nechci se o něj zbytečně, vlastní hloupostí, připravovat. Jenže poslední dobou je to hodně zoufalé, KOHO VOLIT!??! :-))) *zm*

Václav Hájek řekl(a)...

To je otázka, na kterou není lehká odpověď a sám si s tím nevím rady. Volební kalkulačka od kohovolit.eu je na prd (jak už jsem zde jednou blogoval). Můžeš ji ale zkusit, ovšem nejsou tam všichni kandidáti http://volebnikalkulacka.cz/volba-prezidenta-cr-2013/ ... ale alespoň to na oněch modelových otázkách trochu ukáže, jak kdo uvažuje a směřuje.