17. 10. 2013

Ulička Václava Havla

Je to nějakou dobu, co nežiji v Brně, ovšem Brno mám stále ve svém srdci. Jen nestíhám sledovat, co se tam děje, stejně tak jako nestíhám spoustu jiných událostí. Některé mě ani nezajímají, jako např. politická scéna. Zmiňuji se o tom z důvodu, že část tohoto textu bude o Václavu Havlovi samotném. Já k němu nechovám nenávist, stejně tak se doma nerozplývám nad jeho portrétem. Byl to člověk, co ve své době dělal věci podle svého nejlepšího svědomí a protože si neuvědomuji, že by měl takovou moc aby ublížil či že skutečně ublížil mě nebo této zpropadené zemi, s úctou jej zařazuji do svého dějepisně-kulturního šuplíku, který zas tak často k životu nepotřebuji. Vlastně vůbec.

Ulice. Ještě, že máme sociální sítě, všiml jsem si, že nakonec Havlova ulice bude. Prý byly dvě ankety z důvodu pochybností nad tou první a že jsou lidi stále totálně nasraní. Někteří chtějí chodit, jak se sami vyjádřili, do této ulice srát, jiný budou jen zvracet, popřípadě ulici obcházet. Doufám, že jsou to jen silácké řeči plebsu, nikoliv způsob řešení svého nesouhlasu. Výkalů máme všude dostatek od majitelů psů, respektive z jejich psů, pomočený každý dům či patník, k tomu lidské "produkty" nevyjímaje. Tady to smrdí nějakým extrémismem. No a co bude, až budou káleči hotoví s touto uličkou, tak si vezmou na paškál pro změnu ulice v Líšni či Bystrci, které jsou pojmenovány po příslušnících KSČ? Co takhle vybombardovat Ostravu, tam takových ulic mají spoustu? S čím ještě nesouhlasíme?

Dobře, dejme tomu, že se ta ulička takto jmenovat nemá, že se Brňané v anketě vyjádřili proti a že realizace nerespektovala tuto anketu, která pro ochranu před falšováním byla omezena pro obyvatele Brna a na papírovou formu. Zde tuším možný problém pro řadu internetových mudrců, kteří už nemohou jen klikat, museli by zvednout zadek a to jim za to nestojí. Stačí jim, že pak budou hejtovat a lajkovat o tom, jak proti tomu bojovali. Nebo tam opravdu byli všichni (89 osob) a magistrát výsledky podvrhl? Co kdyby se tedy sestavil tým nejvíce uražených aktivistů a ti se pustili do úřadu? Prověřit výsledky, celou akci, dále vyhrožovat audity, protože na smaltovaných cedulích za pár stovek se určitě několik osob pěkně napakuje a tak dále. Hlasovací lístky určitě budou nějakou dobu archivovány, není to sice platné referendum, ale nějaké regule to určitě mělo. Podle nasranosti všech to vypadá, že by to za takové lidské úsilí na obou stranách stálo.

Nebo snad veškerý hlas odporu skrze média zazníval právě jen z podivné bezzubé komunity obývající sociální sítě? Vlastně o co jde, kde se bere tolik nenávisti, která vede lidi pomstít se na této ulici? Co to tedy bude? Vtipné olol obrázky na okounovi nebo opravdu výkaly, pokreslené fasády a rozkopané popelnice? Zajisté by to prospělo těm, co tudy chodí, i osobě, která by to poklízela. Jak daleko jsme od toho, aby kvůli ceduli na zdi někdo vyhodil celou ulici do povětří? A proč je zrovna Václav Havel tak nenáviděn? Jeho politická aktivita skončila před 10 lety, proč je tak v kurzu? Zajisté se najde spousta internetových a lajkbůkových chytráku, co by tenkrát to prezidentování vedla dobře a lépe, pokud tedy za dobu Havla neseděli ve školních lavicích. Teď se jim do toho nechce, ale ví, že na hrad svým hlasem posadili tu správnou osobu.

Kdo jsi ty, čtenáři nasraný na Havlovu ulici? Bezzubý klikač, co mu stačí chvilku vypisovat na feedu, pak si stříkneš u péčka a jdeš kreslit meme komiksy? Ani omylem? OK, jestli tu prověrku vyřešíš a podvody odhalíš, máš u mě flašku!*

* po předložení oficiálních výzev, stížností a dále dokumentů z magistrátu o průběhu a ukončení celé věci.

Žádné komentáře: