24. 4. 2017

Nikdo nechce známku s Milošem

Opět porušuji vlastní blogovací embargo a tento článek z konceptu pouštím rovnou ven ...

Při mé neustálé tendenci ignorovat média a bulváry (pokud je ještě lze rozlišit) ke mě náhodou proplul starší příběh pana Bareše o tom, jak lidé nechtějí známku s Milošem.   ... lol

Lidi budou furt a furt vymýšlet chujoviny a tvářit se, jak jsou zásadoví a já nevím co dalšího. Nevím v jakém pocitu, třeba že za jejich mizernou životní úroveň může zrovna tenhle nebo tamten prezident republiky, vzepřou se proti čemukoliv, co vlastně nemá žádný vliv, žádný dopad. Dobře, je tady řeč o Miloši Zemanovi, který nejednou na svém postu předvedl chování pozlaceného hovada, ale o tom jaký je to člověk, co dělá a nedělá a komu čím ublížil, o tom tu řeč nebude.

Tahle historka z pošty, třeba je i pravdivá v celém svém znění, je krásný obsah do sociálních síti a médií trpící celoroční okurkovou sezónou. Zajistí to spoustu sdílení a šíření, takže i výnos ze zhlédnutých reklam a pokud si mohu rýpnout do dnešního vlivu angličtiny na spisovnou češtinu, mnoha lidem to taktéž "udělalo jejich den". My si však pojďme udělat rozbor a představit různé situace onoho zákazníka, říkejme mu třeba pan Zákazník.

Známka musí být!

Pan Zákazník je zvyklý, že dopis má mít známku, pravděpodobně netuší, že pošta (doufám, že dnes už všechny pobočky České pošty) umí odeslat zásilku bez nutnosti nalepit známku a to díky razítku či tiskárně. Protože souhlasil s razítkem, víme, že známka nebyla důležitá, tím bylo to, aby to odešlo a nebyl tam Miloš. Je těžké odhadnout, co takový pan Zákazník ještě netuší a nezná a tudíž v takových oblastech ani neovlivní svět kolem nás.

Miloš nesmí být!

Pan Zákazník pravděpodobně píše dopis manželce nebo v příběhu on sám či pan Bareš manželku použil jen jako pokus o vtipné odůvodnění své vůle. Možná spíše manželčiny. To je fuk, za svým názorem si nestál. Je však jeden článek pomyslného řetězu části společnosti, kteří projevují nevůli k Milošovi. Třeba se v budoucnosti dočkáme, že při opakovaných volbách (kamkoliv) bude zohledňovat statistika oblíbenosti předmětů spojených s kandidáty. Ano, přesně tak, ČSÚ se v tomto případě zeptá, kolik zbylo známek s Milošem a u voleb mu dají černé puntíky!

Ale co kdyby opravdu známka musela být?

Třeba někdo chce zaslat speciální dopis, kde mu záleží na sebemenším detailu, vč. známky? Tak i Česká pošta má svůj "eShop filatelie" a tam si adresant může opatřit třeba letadélko, parníček, autobusík nebo Oldíka. Ano, neoblíbené zdrobněliny jsou zde zcela účelně. Každopádně, cest jak přijít ke známkám je spousta a najde je i průměrně inteligentní jedinec.

Reálný příběh, co neobletěl internet ...

Zákazník: "Dobrý den, tohle prosím obyčejně."
Pošťák: "16 korun prosím."
Zákazník: "Tady je máte, děkuji, na shledanou."

Když už využiji služeb České pošty, tak mě osobně je naprosto jedno, jak to ta pošta označí, protože to na vykonanou službu nemá vliv.

Nové služby versus nechceme Miloše!

Na závěr přichází malá, ale opravdu velmi malá pochvala pro Českou poštu, která se již trochu snaží své služby zlepšovat. Konec pochvaly.

Stále však tento podnik zaměstnává obrovské množství děsivě hloupých lidí a ti snižují kvalitu poskytovaných služeb. Na trhu je spousta alternativ, ale jsou především pro balíky a jejich odesílání je často komplikované, pro běžného smrtelníka často i nemožné. Zákazníci jsou zvyklí na Českou poštu, sice jim nevyhovuje, ale jsou zvyklí. Poptávka po retailových službách u konkurence je téměř nulová, lidé svou energii raději vynaloží na to, aby na známce neměli Miloše  ... to by zhroutilo vesmír.

Žádné komentáře: